Jak vypadá můj 2022

Každý rok se snažím velký diář o něco posunout. Oficiálně vychází už po čtvrté a ti, kteří jsou s ním od samého začátku (tj. od podzimu 2018), ví, jakými změnami si za ty roky prošel. Pro rok 2022 jsem se rozhodla vnitřek diáře ještě o něco odlehčit a hlavně všechny produkty značky můj dokonale sjednotit. Prvním krokem byl proto výběr a nákup licencovaného písmového fontu, tedy písma, které je v diáři, na dalších produktech, ale třeba i na webu použito. Vhodně zvolený font splnil moje očekávání: písmo v diáři je čitelnější, texty jsou přehlednější a uspořádanější. Samotný obsah také prošel několika změnami, někde jsem ubrala, jinde přidala.


Co konkrétně se oproti roku 2021 změnilo?

 • "klíč" - v úvodu diáře je nově stránka určená pro barevné kódování a značky, které v diáři používáte,
 • nástěnka vizí - dvě stránky pro tvorbu vašeho "vision boardu" neboli nástěnky vizí na rok 2022,
 • dvě stránky pro "vše důležité" - ještě před prvním lednem najdete v diáři dvě stránky, které jsou vhodné pro přehled narozenin, svátků, důležitých termínů, hesel, přístupů,...
 • začátek měsíce - moodtracker je pryč! To je jediná a největší změna v úvodnících. Kdo na něj byl zvyklý, mám dobrou zprávu: moodtrackery budou k dostání zvlášť, a to na samolepce, kterou si "lípnete" tam, kam uznáte za vhodné.
 • volné tečkované stránky - ty v diáři jsou, standardně za každým měsícem a také na konci diáře, je jich o něco víc, než v předchozích letech, díky tomu budete mít všechny své poznámky stále po ruce. Pokud si potřebujete vytvořit měsíční tracker, stačí diář otočit (stránkou na šířku) a díky tečkám vytvoříte 31 kolonek pro 31 dní v měsíci.
 • dvě záložky - přidala jsem jednu záložku navíc a vyměnila materiál, proto se teď záložky netřepí a jsou o něco delší, než bývaly.

Diář samozřejmě obsahuje číselné kalendárium na začátku diáře, a to jak na rok 2022, tak i na rok 2023. V diáři najdete i sloupcové kalendárium včetně kolonky "můj cíl," do které si můžete vepsat váš maličký osobní cíl na daný měsíc, a právě v těchto sloupcích si značit jeho plnění.


Rozvržení u jednotlivých týdnů se nezměnilo:

 • je horizontální, jeden týden na dvě strany,
 • na levé stránce najdete týdenní to-do list s kolečky pro odškrtávání (nebo jiné značky z vašeho klíče),
 • pod to-do listem je volné tečkované místo, seznam úkolů můžete jednoduše prodloužit, anebo místo využít pro rychlé poznámky,
 • na levou stránku se, stejně jako v předchozích letech, vešly jednotlivé dny. Jsou pod sebou, u hřbetu diáře. Obsahují název dne, datum, svátek, kolonku pro vepsání narozenin, čas východu a západu slunce, měsíční fáze, další informace například o posunu času nebo o státních svátcích, a také informaci o tom, kolikátý je den v roce a kolik dní zbývá do konce roku.
 • Na pravé straně jsou to-do listy pro jednotlivé dny a jemnou tečkovanou linkou je oddělen prostor pro denní poznámky, podrobnosti k jednotlivým úkolů, deník vděčnosti,...

Rozložení diáře vám, podle mě, musí sedět na 100 %. Už mnoho mých diářů, které mi prostě neseděly, jsem založila do šuplíku a už nikdy nepoužila. Papírové diáře používám od roku 1996, kdy jsem ze základní školy přestoupila na nižší gymnázium. Dojíždění do města, základní umělecká škola a hodiny klavíru a spousta a spousta učení. Na to už obyčejný sešítek nestačil, a tehdy se zřejmě pomalu, ale jistě zrodila moje vášeň pro plánování. Každý rok jsem měla nějaký diář. Od prvního ročníku nižšího gymnázia uteklo už 25 let a já tím pádem vyzkoušela 25 papírových diářů. Oprava: poslední čtyři roky mám už jen můj… Můj je úplně jiný. Možná vás jeho rozvržení na první pohled hodně překvapí, ale zkuste mu dát šanci.

zpět na přehled příspěvků
copyright © 2024 MŮJ DIÁŘ Tereza Boucká | design by 
Greatex
bookchevron-downchevron-rightmenu-circlecross-circle
Hlídací pes Jakmile produkt naskladním, přijde vám e-mail. Stačí mi zanechat vaší e-mailovou adresu.