moje výzva: březen

Taky máte na začátku každého roku pocit, že se všechno tak nějak zpomalilo, že dny neutíkají, že je do prvních slunečních paprsků nekonečně daleko...? V lednu si ještě mnohdy hýčkáme vánoční atmosféru, v únoru voláme jaro jarní výzdobou a čerstvými květinami, a rázem tu je březen. Meteorologické jaro začalo přesně 1. března, to astronomické přivítáme klasicky s jarní rovnodenností, která letos nastane přesně 20. března 2022 v 16:33 hodin.

Pro březen jsem si pro vás připravila výzvu, která vytáhne vaše paty z domu, doslova!


"Vše špatné" dříve představovala Morena, které se hořící hodila do řeky nebo potoka a odnesla vše nepotřebné po uplynulé zimě pryč. Tekoucí voda má v těchto tradicích jasnou symboliku: silná očistná moc, schopnost odnést a odplavit to, co nás tíží, trápí. (Kdo z vás se jde zrelaxovat a uklidnit do sprchy, když mu je mizerně? Já rozhodně!)

Výzva na březen zní: v rámci procházky se projdi bosýma nohama v tekoucí říčce nebo v potoce. Představ si po proudu odplouvající starosti a trápení, poděkuji jim "za lekci" a nech je plavat. Tato výzva tě donutí vystoupit z komfortní zóny, to bezesporu. Ale od toho výzvy jsou, no ne?


Tvůj diář není jen sešit na úkoly. Každý měsíc mám pro tebe připravenou malou výzvu. Tu březnovou si "musíš" společně se svým svědomím ohlídat úplně sam/a. Zúčastníš-li se v tomto roce výzvy alespoň 9x z celkových 12, máš šanci vyhrát samolepkové předplatné na celý rok 2023. Losovat budu tři výherce. Podmínky účasti:

  • tvůj příspěvek s fotkou (tvé nohy v řece) přidej na instagram kdykoliv v průběhu března až do neděle 3. dubna,
  • na fotce označ @mujdiar a přidej hashtag #mujatecka, jedině tak tě totiž najdu (tvůj instagramový účet musí být veřejný).
zpět na přehled příspěvků
copyright © 2024 MŮJ DIÁŘ Tereza Boucká | design by 
Greatex
bookchevron-downchevron-rightmenu-circlecross-circle
Hlídací pes Jakmile produkt naskladním, přijde vám e-mail. Stačí mi zanechat vaší e-mailovou adresu.