můj host: leden 2022

Krásný den!

Na konci loňského roku jsem vám slíbila spoustu novinek, a to nejen těch produktových. Je tady druhá polovina ledna (ano, vážně to TAK moc letí), a tak je nejvyšší čas seznámit vás s první z nich. Je mi velkým potěšením a ctí, že vám v roce 2022 budu moci představit dvanáct kreativních a inspirativních duší, které jsou se značkou můj spojeny a které vám (a vlastně i mně) předají část svého know-how, nápadů a nálady. Můžete se těšit na společné sdílení a inspiraci na sítích, články na webu a možná i nějaký ten rozhovor. 🙂 Spojení Můj host si proto zapište za uši (nebo do diáře), ať příště víte, o čem je řeč!


A kdo že je mým prvním hostem roku 2022?

Mé pozvání na leden přijala milá ambasadorka značky můj., Bára, kterou najdete třeba na Instagramu @bara_tvori nebo na webu baratvori.cz. Bára tvoří rukou a duší a je úžasně kreativní. V roce 2019 nastartovala svou lásku k psaní úvodním kurzem a od té doby se věnuje moderní kaligrafii, píše perem a brushpenem (co to je, říkáte si? Tak šup k ní na stránky!), a to na všelijaké materiály - od dřeva přes kachličky až po drahé kameny. A k tomu všemu Bára ještě studuje... wow, tleskáme!

Tak co, už jste se mrkli? Je to opravdu úžasná práce, viďte? Tak se nyní pojďme mrknout na to, jak Barča tvoří ve svém diáři při náročném zkouškovém období. Dozvíte se třeba to,

  • jak si usnadnit práci v náročném období, když nemáte moc času
  • jak využít různou velikost svého písma
  • jak pracovat s barevným kódováním

P.S. Tipy se vám budou hodit i v případě, že už dávno nestudujete.

Baru, děkuji. A všechno nejlepší k tvým narozeninám, které byly (jak jinak než) v lednu :).


Ahoj, já jsem Bára, jedna z letošních ambasadorek značky můj. Pro rok 2022 jsem si vybrala diář okrové barvy. Mám ráda zemité odstíny a tato přírodní žlutá bude do mého života celý rok vnášet energii, kterou budu při plánování potřebovat. Měsíc leden je pro mě nejnáročnějším měsícem celého roku. Člověk se vrátí po svátcích do práce, Instagramové příspěvky potřebují větší péči než obvykle, ale hlavně - začíná mi zkouškové období… Jsem studentkou 4. ročníku pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Sice studuji dálkově, ale o to větší zápřah mě každé zkouškové čeká. V lednu většinou nemám čas si uspořádat diář, takže to příchází na řadu až začátkem února. Jsem totiž ráda, že si stihnu zapsat všechny zkoušky a úkoly, které mě čekají. A jelikož jsem lempl a vše nechávám až na poslední chvíli, je opravdu potřeba mít všechny termíny pečlivě zapsané a na očích. To, co mám zapsané v diáři, musí být i na stolním kalendáři či v elektronickém kalendáři v mobilu nebo na počítači. Tohle jsou mí největší parťáci v měsíci lednu. 

Jako první jsem si v diáři vyplnila barevné kódování. Je pro mě důležité úkoly barevně rozlišit pro přehlednost. I když nejvíce používám černou barvu, ráda doplním svůj diář o nějaké barevné elementy, hlavně kvůli optickému rozlišení. Tmavší modrou jsem si zvolila jako barvu školy (mimo jiné Masarykova univerzita má logo modré :).

V diáři je ke každému dni dostatek řádků a zároveň na každé stránce dostatek místa, kam si zapisovat potřebné úkoly či informace. Upřímně sama doufám, že jich k jednomu dni nebudu nikdy potřebovat víc :). V těchto řádcích používám barevné kódování, abych měla přehled, čeho se bude daný den týkat. Pokud mám nějakou větší akci či něco příjemnějšího, vyznačuji si tyto události mnohem větším a hezčím písmem, nehledě na řádky.

bara_tvori

Jelikož je mezi každým měsícem volná dvoustrana pro poznámky či kreativní zápisky, zvolila jsem, že aktuální dvoustranu využiji pro přehled předmětů. Zapsala jsem si sem všechny předměty a postupně si odškrtávám, jak je mám splněné. A protože mi zbylo místo, plánuji si sem napsat důležité termíny, jako je konec zkouškového, zápis předmětů či začátek nového semestru. A protože, jak jsem zmiňovala, nemám bohužel nyní čas na kreslení do diáře, doplnila jsem si ho tematickými samolepkami od Magdy alias Divoké tužky.

Jak už jsem psala výše, potřebuji mít dané termíny napsané všude a nejlépe na očích. A k tomu je výborný nový stolní kalendář. Musím přiznat, že ho Terezka vymyslela opravdu dobře. Vyhovuje mi, že člověk vidí jak celý měsíc, tak jednotlivé týdny a dny, do kterých má místo si zapsat důležité informace. Přidanou hodnotu tomu všemu dává skvělý recyklovaný papír a gumička, která drží kalendář pohromadě.

Moc se těším na to, co vám zase ukážu příště. Sama doufám, že to bude něco více kreativního, jak už to ostatně ke mně sedí…:)

Bára @bara_tvori

zpět na přehled příspěvků
copyright © 2024 MŮJ DIÁŘ Tereza Boucká | design by 
Greatex
bookchevron-downchevron-rightmenu-circlecross-circle
Hlídací pes Jakmile produkt naskladním, přijde vám e-mail. Stačí mi zanechat vaší e-mailovou adresu.