můj host: léto 2022

Krásné slunečné ráno, odpoledne nebo večer,

na představení dnešního hosta se obzvlášť těším! Je jím totiž žena, jejíž podnikatelský nápad a schopnosti významně zlepšily život nám, rodičům. Založila totiž Utukutu, hračkářství, které spojuje hru, ekologii a zdraví našich dětí. A já si moc vážím toho, že si ve svém našlapaném programu našla čas na sepsání následujících řádků. Ba co víc - dokonce pro nás všechny dala dohromady několik tipů na to, jak využít diář pro osobní život i pro podnikání. Gábi, děkuju a vítej...

P. S. Gábi najdete také na Instagramu jako @utukutueu.


Ahoj, já jsem Gábi. 

Jsem maminka podnikatelka, s mužem podnikatelem po boku. Se dvěma dětmi a dvěma kóliemi občas nevím, kdo je dítě a kdo pes. Protože všichni létají jako rakety. Jsem holka z centra města, co si v mládí řekla, že se neztratí a že bude celý život pracovat na projektech, které mají smysl. Moje třetí dítě a smysluplný projekt je Utukutu. Pro plánování, budování a hlavně nezbláznění se mám několik vychytávek. A jedna z nich je právě Můj diář.

Můj je můj už řádku let.

Jsem technický druh člověka, ale zůstala mi nutnost psát rukou.

Zaznamenávat alespoň to nejdůležitější.

Dlouhá léta jsem používala diáře jiné, zahraniční. Na českém trhu nebyl žádný, který by mi svým rozložením vyhovoval. Potřebuji totiž na jednom listu týden a na druhém prostor pro poznámky a schůzky k jednotlivým dnům. Jinak mi diář nesmí přes práh. Moje oči se v jiném rozložení totiž nevyznají. 

Můj diář toto splňuje. Navíc má tvrdou vazbu a miluju každoroční limitky. Takže už minimálně 3 roky jsem věrná a ani nemám potřebu vyhledávat a zkoumat diáře jiné. 

Kromě výše zmíněného také potřebuji bloky na zápisky obsáhlejší, ale s širším řádkováním. Nevejdu se do běžně prodávaných linek sešitů, pokud tedy nechci klasické školní. A to nechci! Přeji si, aby, když už celý tento ancábl tahám denně na zádech s sebou, nějak vypadal.

To vše mi vlastně Terezka z Můj diář dopřála. Jednotlivé samostatné bloky mám rozdělené tématicky. Každý je k zapisování informací, které potřebuji pro podnikání. Učím se za pochodu a tak jsou to takové mé „školní“ sešity. Okrový je na zápisky, které se týkají tématu SEO. Azurový je pro plánování a zlepšování NEWSLETTERU, červený pro všehochuť.

Osvědčilo se mi psát vše do bloku. I kdyby měl být jen jeden, hlavně že už nemám všude jen mikropapírky, lejstříčka a útržky.

Vše na jednom místě a dohledatelné.

Funkčnost a krásnost všech produktů z Můj je pro mne naprosto klíčová. I když diář nepoužívám na 100 %. Nejsem kreativec, člověk, který si dokáže jen tak kreslit a nevyplňuji každou část diáře. Ale zjistila jsem, že jen to, že jsou v diáři různé oddíly, mě nutí k zamyšlení.

Takže 108 cílů si vyplňuji průběžně celý rok. A každý prosinec se k cílům vracím a retrospektivou vyhodnocuju, co se mi povedlo. Nástěnku vizí si každoročně dělám na velkou A3 nebo A2 čtvrtku, aby mi visela hezky na očích v kuchyni. Letos poprvé jsem využila dvoustranu v diáři a homeopatické množství zaznamenala i do něj.

Při každém otevření diáře na ní juknu.

Otázky, které protkávají diář, jako třeba: tento týden chci míň/víc…, minulý měsíc se mi opravdu povedlo…, tento měsíc se těším… vyplňuji jen občas. Ale vždy mě tento řádek zastaví a donutí zpomalit a zamyslet se.

Plánování je nutností, takže svůj papírový zápis nosím pořád u sebe. Neustále. Ale proto, aby mohla fungovat celá rodina, používáme i online plánovač, který máme s mužem sdílený. Nějaké plány tedy musím zaznamenávat dvojmo a někdy dokonce trojmo. 

Při vedení firmy jsem hodně dlouho řešila, jak vést celý tým a zaznamenávat úkoly a plány opravdu pro všechny. Propojili jsme tedy plány ještě s aplikací Freelo.

Tohle kombo, 2 aplikace, 1 diář a k němu 3 bloky mi doslova zachraňují život. Nemusím totiž nic držet v hlavě. Tedy, skoro nic. Většina je poctivě zaznamenaná a díky online aplikacím dokonce úkoly rozdané a označené řešiteli. Nestane se tedy, že by mi někdo tvrdil, že o úkolu nevěděl, nebo že ho mám přece vykonat já!

Papírový diář a psaní do něj mi zas přináší pocit, že jsem nepřišla o tu schopnost psát rukou. Moje myšlení totiž funguje naprosto jinak, pokud píši na klávesnici nebo tužkou. Přenos pohybu, soustředění a psacího písma totiž u mne znamená, že si danou věc, myšlenku zapamatuji, lépe pochopím. Lépe se mi propojí s dalšími. Na papíře prostě dokážu myslet v celcích. Což znamená, že i lépe plánuji. Proto první zaznamenání je do Můj a až pak přepisuji do sdílené online platformy. 


Moje nápady, jak využít diář pro osobní život:

  • Na jednu z prvních stránek si píšu věty, motta, myšlenky, které mne nějak ovlivňují, nějak mi cinknou v hlavě. Ať už je někde přečtu, slyším anebo napadnou mne. 
  • Na jednu z posledních stran připravuji vánoční seznam. Mohu během roku zapisovat nápady k jednotlivým lidem a na konci roku mám nespočet možných nápadů a už jen lehce vybírám ten nejlepší, ten, který udělá největší radost. 
  • Do zadní kapsičky schovávám papírky a vzkazy od dětí.
  • K diáři si pořizuji i kapsičku na tužky. Diář krásně doplní a nehledám tužky a fixy po batohu.

Moje nápady, jak využít diář při podnikání:

  • Na pravou stranu, k úkolům dne, využít jeden sloupec pro podnikání a druhý pro rodinné plány.
  • Schůzky / úkoly / pracovní bloky si označovat jinou barvou.
  • Hotové úkoly odškrtávat / přeškrtávat. Dle toho, co vám vizuálně vyhovuje.
  • V rozložení na pravou stranu píši úkoly dlouhodobé, které pod sebou skrývají dílčí úkoly. Abych měla přehled, na čem pracuji / pracujeme a zda jdeme správným směrem.
  • Využívat měsíční přehled, kam barevně zapisuji nejdůležitější úkoly / akce, které vám zaberou opravdu celý den nebo jsou velmi podstatné v celkovém přehledu. 
  • V neděli večer nebo hned v pondělí ráno udělat rešerži uplynulého týdne. Nesplněné úkoly přepsat / přesunout. Hotové odškrtat. Všemu dát jasný termín a dílčí úkoly / termíny / popřípadě nutný výstup.

Můj diář a vše, co Terezko vymyslíš, je součást mého života, můj relax, zastavení a krocení chaosu. Děkuju ti za to, s jakým odhodláním a s jakým vizuálním citem vše tvoříš. Jak značka Můj diář roste. A že toho můžu být součástí. I díky tobě totiž Utukutu funguje a dokonce roste. 

Mávám, Gábi z Utukutu

zpět na přehled příspěvků
copyright © 2024 MŮJ DIÁŘ Tereza Boucká | design by 
Greatex
bookchevron-downchevron-rightmenu-circlecross-circle
Hlídací pes Jakmile produkt naskladním, přijde vám e-mail. Stačí mi zanechat vaší e-mailovou adresu.