můj host: listopad 2022

Krásný barevný listopad! Po jedenácti měsících tu mám konečně něco pro ty z vás, kteří se cítíte být neorganizovaní. Dneska zjistíte, že diář nebo bullet journal není jen pro perfekcionisty a stoprocentní plánovací typy, ba naopak. Seznamte se s Káťou, majitelkou veselého bullet journalu. Vítej!


Ahoj, jmenuji se Káťa a předem moc děkuji za pozvání být hostem u @můjdiář.  Pokud jste mě potkali v online světě, tak nejspíš jako @Kreativní holku. S manželem žijeme už několik let v Praze, ale často jezdíme i do rodné Vysočiny. Nejčastěji sedím za svým stolem a něco vyrábím - hlavně z papíru.

Nejsem úplně organizovaný typ, spíš než pravidelné plánování mě na diáři baví si ho vytvářet a zdobit.

S pravidelným používáním je to někdy na štíru.

Když jsem před několika lety objevila bullet journal metodu, nadchlo mě právě to, jak si deník všichni zdobí, píšou, lepí samolepky,... prostě si to dělají hezké. A tak jsem se do toho pustila taky. Letos je to třetí rok, co si kupuji čistý tečkovaný deník, a v něm si tvořím vlastní diář.

Tento rok mám žlutý deník od značky Můj. Na výběr je ještě černý a zelený, já jsem chtěla co nejvíc veselý. K diáři jsem si ještě dokoupila šedou kapsičku z pratelného papíru, kterou prostě nasadíte na desky. Když diář beru s sebou, mám v ní propisku a stabilo linery. A musím říct, že tahle kapa na tužky je pro mě naprostá nezbytnost, vejde se tam několik propisek a máte je vždy u diáře. Doporučuji na každý diář. 😊 

A jak to vypadá uvnitř mého diáře?

Jak už jsem psala, nejsem úplně organizovaný člověk. A určitě bych nezvládla dělat bullet journal, jako ostatní, měsíc dopředu. Takže můj diář musí být hotový už před začátkem roku, kdy si ho celý rozvrhnu a nakreslím. Nevýhoda je v tom, že pak během roku některé věci nevyužiji a na něco mám zase málo místa. Ale zase se nestresuji, že nemám připravený diář na následující měsíc.

Každý měsíc v podstatě jen měním téma a rozvržení jednotlivých týdnů. Ráda mám taky měsíční přehledy na začátku každého měsíce. Upřímně naopak vůbec nevyužívám stránku, kam jsem si chtěla zapisovat každodenní náladu - na to fakt nemám náladu! 😀 A to přesto, že se mi tahle stránka líbí a některé měsíce jsem si s ní fakt vyhrála. Nicméně zhruba od března to šlo z kopce a teď už je to jen nevybarvená stránka, podobně jako sledování denních aktivit. Zkrátka co musím dělat pravidelně každý den, to si prostě nedokážu zaznamenávat do diáře.

Zapisuji si do diáře věci, jako jsou práce, tvoření nebo výlety. Jednou za čas si vytisknu malé fotky z nějaké události a ty si nalepím na památku.

Většinou se snažím používat pro zapisování věcí pár barev, abych zpětně dohledala, kdy jsem kde byla. Pro setkání, večeře a příjemné věci mám fialovou barvu.

Práci píšu jenom černě a povinnosti, jako jsou návštěvy lékařů, červenou.

Diáře a deníky od značky Můj jsou super tím, že ať do nich píšu čímkoliv, nepropijí se na druhou stranu. To po třech letech tvoření oceňuji nejvíc. Pokud Vám nevadí, že deník nemá čistě bílé listy, zkuste ho také. Já jsem se na začátku bála, že mi čistá bílá plocha bude chybět, ale vlastně jsem si za celý rok používání neuvědomila, že by mi to překáželo v používání.

Doufám, že jsem vás trochu inspirovala na zdobení a tvoření. Přeji všem pohodové podzimní dny s diářem, dekou, čajem a gaučem. 😊

Ať se vám době plánuje. 

Káťa

zpět na přehled příspěvků
copyright © 2024 MŮJ DIÁŘ Tereza Boucká | design by 
Greatex
bookchevron-downchevron-rightmenu-circlecross-circle
Hlídací pes Jakmile produkt naskladním, přijde vám e-mail. Stačí mi zanechat vaší e-mailovou adresu.