můj host: únor 2022

Krásný únor!

Je tady nejkratší měsíc v roce, a proto vás nebudu zdržovat dlouhými větami na úvod. Mým hostem pro měsíc únor je ambasadorka a milovnice papírenských produktů (to jsme dvě!), Terka (to jsme taky dvě! :)), která využívá tolik diářových vychytávek, že to ani nestíhám sledovat! Který z jejích tipů bude i váš favorit?

Terez, vítej, je to tvoje!

Terku najdete na Instagramu jako @lets_create_with_me.


Ahoj, tady Terka!

Ráda bych vám ukázala pár mých tipů k plánování. Poslední dva roky jsem si tvořila bullet journal a datovaný diář jsem vůbec neměla. Tuhle metodu mám moc ráda, ale cítila jsem, že jsou chvíle (nebo spíš některé týdny), kdy na tvoření nemám čas či náladu. Na konci minulého roku jsem nastoupila do práce a začala pociťovat, že času je ještě méně. A nejde jen o čas, pro mě je tvorba bujo relax, ale jak to asi každý z nás zná, musíte mít chuť, jinak se z radosti a relaxu stane spíš neoblíbená rutina.

Cítila jsem, že od nového roku už budu potřebovat i „hotový” datovaný diář, který si případně dotvořím podle sebe. Můj diář je v tomto ohledu super, protože:

a) v něm najdu vše, co potřebuju,

b) a zároveň je jednoduchý a zbytečně nepřezdobený.

A to dává prostor mé kreativní stránce. Už jsem zapomněla, jaké je otevřít diář a mít v něm vše potřebné, aniž bych ho před tím připravila. Jsem ráda, že je v diáři dostatek prostoru na dozdobení podle mé fantazie a taky podle času a nálady.

Můj rituál

V pátek nebo přes víkend, někdy během pondělí, si plánuju celý týden. Diář, svíčka a kafe nebo čaj - to je takový můj rituál.

Pro psaní do diáře využívám hlavně klasické linery a malé brush peny. Když mám chuť, prohrabu se v zásobách různých papírů, washi pásek a dalších papírnických nezbytností, a vrhnu se na tvoření. Někdy jsou stránky chudší, ale nikdy nesmí chybět samolepky! Mám jich opravdu velkou sbírku, plánování mě s nimi tak nějak víc baví a taky to podle mě líp vypadá. Mimochodem, samolepkové předplatné, které dala dohromady Terezka, je fakt super pro milovníka samolepek jako já - a věřím, že v tom nejsem sama! (Poznámka pod čarou - předplatné na duben, květen a červen, je právě v prodeji, tak neváhej, už jich moc není!)

Součástí jsou, mimo jiné, i malá samolepková kolečka, která většina z nás asi zná především z asijských e-shopů, tyhle jsou ale české výroby a já si je hned zamilovala.

Únorová výzva? Žádný problém!

Pro efektivní plánování používám habit tracker, neboli sledovač zvyků, kde si zaznačuju plnění aktivit během týdne. Využívám buď přímo k tomu určené samolepky, nebo mě napadlo zapojit kolečka na úvodní straně měsíce v diáři.

Co se týče plánování různorodých činností v týdnu, praktikuju tzv. barevné kódování. Na začátku diáře je legenda pro zaznačení, v praxi to funguje tak, že využívám různé barvy pro různé aktivity a pro určení priority daného úkolu nebo činnosti. Při značení splnění/nesplnění víc inklinuju k “fajfce”, je to pro mě přehlednější.

Jeden palec nahoru!

K plánování též využívám kalendář na stole. Jeden mám v práci a jeden doma. Jelikož na svém domácím pracovním stole nemám moc místa navíc, oceňuju, jak je Můj stolní kalendář malý. Při rozbalení mě to fakt překvapilo, na fotce působí o dost větší, ale v realitě je vážně roztomilý, a velikost je naprosto akorát. Skládá se ze dvou částí, kdy lze každá otočit zvlášť. Na jedné půlce tak můžu plánovat konkrétní týden, a na druhé vidím přehled celého měsíce. Za to dávám palec nahoru, protože mám ráda praktické věci, a tahle mezi ně rozhodně patří!

Za to dávám palec nahoru, protože mám ráda praktické věci, a tahle mezi ně rozhodně patří!

Co ty cíle?!

Vůbec poprvé jsem si během prosince a ledna zapisovala cíle na letošní rok. V diáři je na ně vymezený prostor, konkrétně 108 řádků. Původně jsem myslela, že je nezaplním ani z půlky, ale v průběhu mi došlo, že není třeba psát jen ty velké cíle, stačí i malé, dílčí, které k nim postupně vedou. A tak jsem došla téměř ke stovce, zbytek doplním průběžně během roku. Pokud patříš mezi ty, kteří s cíli zápasí, nezoufej, zkus se na to podívat z větší perspektivy a začni třeba od těch nejobyčejnějších, ale i tak důležitých.

Co se cílů týče, doporučuju vytvořit si nástěnku vizí, minulý rok mě nadchla a tak jsem ji letos nemohla vynechat. Slouží jako super vizuální doplnění mých cílů.

Mám tipem na závěr je strana (či dvě) věnovaná citátům a textům. Během roku si budu kreativně zapisovat různé citáty, které mě zaujmou nebo budou vystihovat životní situaci, a postupně se k nim plánuju vracet. Myslím, že to bude super třeba i při tvorbě cílů na následující rok. ????

To je pro dnešek vše. Pokud tě zajímá víc, třeba jak si plánuju v diáři, nebo tvořím bullet journal, od kterého jsem úplně neupustila, a další kreativní činnosti, mrkni na můj Instagram. Budu se těšit!

Měj se krásně a plánování zdar!

Terez

zpět na přehled příspěvků
copyright © 2024 MŮJ DIÁŘ Tereza Boucká | design by 
Greatex
bookchevron-downchevron-rightmenu-circlecross-circle
Hlídací pes Jakmile produkt naskladním, přijde vám e-mail. Stačí mi zanechat vaší e-mailovou adresu.