Jak vypadá můj uvnitř?

Rozložení diáře. To vám musí sedět na 100 % a na první dobrou, že mám pravdu?

Papírové diáře používám od roku 1996, kdy jsem ze základní školy přestoupila na nižší gymnázium. Dojíždění do města, základní umělecká škola a hodiny klavíru a spousta a spousta učení. Na to už obyčejný sešítek nestačil, a tehdy se zřejmě pomalu, ale jistě zrodila moje vášeň pro plánování. Každý rok jsem měla nějaký diář. Od prvního ročníku nižšího gymnázia uteklo už 24 let a já tím pádem vyzkoušela 24 papírových diářů. Oprava: poslední tři roky mám už jen můj... Můj je úplně jiný. Možná vás jeho rozvržení na první pohled hodně překvapí, ale zkuste mu dát šanci.

Nejpodstatnější je TÝDENNÍ ROZVRŽENÍ. To je v diáři HORIZONTÁLNÍ.
● jeden týden je na dvou stránkách
● každý týden začíná větami: Tento týden chci méně... a Tento týden chci víc... a nabízí prostor pro vepsání vlastního přání nebo plánu. Máte jej tak celý týden na očích.
● každý týden má na levé straně prostor pro týdenní úkoly a pod nimi je volný prostor pro poznámky
● dny v týdnu jsou ve sloupci pod sebou, každá kolonka obsahuje název dne, datum, svátek, kolonku pro narozeniny, čas východu a západu slunce, fázi měsíce, číslo dne a případně i název státního svátku
● na pravé stránce jsou denní úkoly ke každému dni a volný prostor ke každému dni pro poznámky a vlastní zápisky

Diář obsahuje několik druhů kalendárií:
● na začátku diáře je číselné a sloupcové kalendárium
● před každým měsícem je "kastlíkový" plánovač

Na začátku každého měsíce je dvojstránka s trochou motivace:
● minimalistický název měsíce, pod kterým je prostor pro vlastní kresbu, skicu, citát, motivační text... cokoliv vás napadne
● citát od milovaného a moudrého Jana Wericha
● dvě jednoduché věty pro vaše vlastní doplnění: "Minulý měsíc se mi opravdu povedlo...." a "Tento měsíc se těším na..."
● moodtracker
● krátký populárně - naučný text. Nic těžkého. Lehké zamyšlení, na které od ledna 2021 naváže Monika Kuklíková, terapeutka a koučka. Monika každé mé měsíční zamyšlení více rozvine v pravidelných videích, která budou k dispozici na mém facebooku a instagramu. Díky nim budete moci pravidelně, dobrovolně a samostatně pracovat na sobě samé/m. Ale jen jestli sami chcete...
● pravá strana je volná pro vaše vlastní poznámky

Diář kromě toho obsahuje několik volných jemně tečkovaných stránek pro vlastní zápisky - vždy dvě stránky na konci každého měsíce a celkem 20 stran na konci diáře.

Na konci diáře na vnitřní straně desek je kapsa na účtenky, papírové tajnosti nebo samolepky. Diář obsahuje jednu knižní látkovou záložku, poutko na tužku a gumičku přes diář. A takto používám diář já: na maximum!


zpět na přehled příspěvků
copyright © 2024 MŮJ DIÁŘ Tereza Boucká | design by 
Greatex
bookchevron-downchevron-rightmenu-circlecross-circle
Hlídací pes Jakmile produkt naskladním, přijde vám e-mail. Stačí mi zanechat vaší e-mailovou adresu.