Reklamace

Během uplynulých let jsem neřešila mnoho reklamací nebo vrácení zboží, tyto situace by se daly napočítat na prstech jedné ruky. I přesto, že diář je zboží vyrobené na míru, na zakázku, a neplatí na něj možnost vrátit jej bez udání důvodu do 14 dnů, vždy jsem tuto vratku přijala a peníze zákazníkovi vrátila v zákonné lhůtě. Myslím, že selský rozum a slušný lidský přístup v tomto případě vyhrál a vrácené diáře jsem naštěstí vždy poslala dál do světa. 

Pojďte se se mnou podívat na dva odlišné pojmy a na možnosti reklamaci řešit:
1) Reklamace zbožívrácení zboží, na kterém spotřebitel zjistil nějakou závadu. Asi třikrát v roce 2021 mi zákazník poslal diář na opravu gumičky přes diář, která vyletěla z druku v deskách. Moc ráda gumičku opravím, a pokud budu mít stejnou barvu gumičky, tak i úplně vyměním. Stačí, když se mi ozvete nejlépe na e-mail, a vše vyřešíme. (Od roku 2022 gumičky na diáře přidělávám sama, a podobná závada se od té doby už neopakovala).

2) Vrácení zboží bez udání důvoduje možnost “rozmyslet si” koupi zboží a vrátit ho, i když nemá žádnou vadu. Zároveň zákazník nemusí uvádět žádný důvod, proč od smlouvy o nákupu odstupuje. U zhotovení díla na zakázku nemá kupující možnost odstoupit od smlouvy. Pokud si nákup rozmyslí, musí přesto prodejci uhradit plnou cenu.

Tak jako tak, pokud máte pocit, že vám diář značky můj. zkrátka nevyhovuje, ozvěte se mi na e-mail, ještě než do něj začnete psát. Bylo by mi moc líto, kdyby vám doma ležel v šuplíku (tak jako desítky diářů před tím). A pokud by to bylo líto i vám, zkuste to a dejte mu přece jen šanci... 

Tereza Boucká
Na Kopaninách 578
Velké Popovice 251 69
IČ: 01294601
E-mail: [email protected]
číslo účtu: 2654578011/3030

copyright © 2024 MŮJ DIÁŘ Tereza Boucká | design by 
Greatex
bookchevron-downchevron-rightmenu-circlecross-circle
Hlídací pes Jakmile produkt naskladním, přijde vám e-mail. Stačí mi zanechat vaší e-mailovou adresu.