Jak vznikl můj. úplně první diář

(a jak to bylo dál)

Tenhle mi nevoní. Tamten je moc malý a ten vedle zase moc těžký. A tenhle? Nemá datumy a volné stránky pro chytré poznámky všeho druhu. Nic naplat, musím si udělat vlastní... Asi tak nějak začal v roce 2016 příběh mého prvního diáře, který jsem si bez nadsázky ušila doma na koleni. Moc krásy tehdy nepobral, ale žádnej učenej…  Konečně se mi pod rukama zrodil diář, který voněl, byl tak akorát velký, datovaný a se spoustou místa na pracovní poznámky, nákupní seznamy a motivační citáty. Mé první zákaznice z řad kolegyň v práci mi daly zapravdu, že tohle je i ten jejich vysněný průvodce celým nevyzpytatelným rokem. A tak přišla naděje, že to klapne. Že tohle je ta moje nová cesta, kterou už nějakou dobu tajně hledám.

2018 • Vzniká značka můj. Oslovuji malou dílnu, která mi dodnes tiskne diáře na recyklovaný papír a ručně váže kus po kuse. Spojuji se s Bárou, která první oficiální diář pro rok 2019 vyšperkuje svými autorskými texty. A na podzim konečně vychází v malém nákladu – můj první můj.

2019 • Sotva se rozběhl první rok s diářem můj., už jsem začala připravovat data pro další rok, shromažďovala zpětnou vazbu od okolí a týdny jsem přemýšlela, jak celý diář zevnitř i zvenčí ještě vylepšit, kde přidat, kde ubrat… Obrazně řečeno – z novorozeněte se začalo stávat batole, možná dokonce předškolák.

2020 • Každý rok se můj. mění. V létě 2020 proběhl redesign loga a rozšíření nabídky o další doplňkové produtky. Na většině z nich se podílí malí dodavatelé nebo maminky na mateřské. Můj diář se pro mě stává nenahraditelným společníkem, a to i přesto, že i já sama jsem zrovna na mateřské dovolené. Ale je to všechno trochu náročný. Dítě, diář, dlouhé noci u mlíka… Potřebuju trochu povzbudit a podnikatelsky nakopnout. Vydávám se tedy na konzultaci o budování značky k Jitce do ABABU. Jitka mi otevírá oči v mnoha směrech a já díky tomu znovu nacházím nadšení pro můj malý papírový projekt.

2021 • Nadšení mě neopouští. Vymýšlím další novinky pro své stávající i nové zákazníky – trhací nedatovaný plánovač A4, stolní kalendář a specialitu Můj bujo... A jednu novinku mám i pro svého muže. Budeme 4! A to je ten pravý čas vzít k sobě do party nějakou další spřízněnou duši, která mi pomůže s mým mini podnikáním, zatímco já zase budu trávit dlouhé noci u mlíka a přes den se z toho motat jako po flámu.

2022 • Pátý rok s diářem! Se dvěma dětmi, dvěma pejsky a manželem, který je častěji v práci nebo na tréninku, než doma, je to jedna velká jízda. Mám při sobě Katku, mou pravou ruku, která už v tom papírovém bláznovství jede se mnou a v lecčems mi pomůže. Moje vize pro diáře na rok 2023 je jasná: potřebujeme barvy! Hodně barev. A taky už nemůžu diáře dělat a balit po nocích doma v obýváků... A tak si společně s holkama z Kar.Ma Design pronajímáme prostor v Nuslích, naši Sdílnu.

zpět na přehled příspěvků
copyright © 2024 MŮJ DIÁŘ Tereza Boucká | design by 
Greatex
bookchevron-downchevron-rightmenu-circlecross-circle
Hlídací pes Jakmile produkt naskladním, přijde vám e-mail. Stačí mi zanechat vaší e-mailovou adresu.