Jak si připravit můj.diář na nový rok?

Už máš za sebou první chvíle s novým diářem? Já si čas na jeho přípravu najdu každoročně právě mezi svátky. Pojďme se spolu mrknout na to, jak si můj.diář chystám já a jaké základní kroky při tom dodržuju.


1 • Výběr barev,...

kterými budu v diáři psát. V minulosti jsem potřebovala pět různých barev, pro rok 2023 se počet ještě zvýšil. Používám klasické linery Stabilo, vyberu si barvy, které mě baví a které budu příští rok ráda používat. Pro běžné denní zápisky se snažím vybrat si co nejvíce neutrální barvu (např. černá, tmavě modrá, hnědá,...). Barvy si předem vyzkouším na volnou stránku starého diáře a potom si stanovím, jakými barvami budu zapisovat moje osobní plány, kterými věci a úkoly ohledně dětí, kterými věci kolem domu, kolem podnikání a práce,... Tohle barevné roztřídění plánů a činností do různých oblastí mi pokaždé z kraje roku dá sice trošku zabrat, ale až si na něj zvyknu a pak i v průběhu celého roku mi opravdu hodně usnadňuje orientaci ve všech zápiscích, zvlášť když je týdenní stránka plná informací.


2 • Přepis dat ze starého diáře...

je hned další krok. Zvolenou barvou si ze starého do nového diáře přepíšu všechny narozeniny a zakroužkuju všechny svátky. Většinou už mám na leden a únor nějaké důležité termíny (lékaře, schůzky), které si do nového diáře zapíšu. Značím je jak do týdenních stránek, tak i do sloupcových plánovačů na začátku diáře, které doslova miluju. Vidím tam totiž všechny důležité aktivity na 4 měsíce dopředu. (V tuto chvíli vše přepíšu i do našeho rodinného sdíleného google kalendáře, aby měl přehled i můj manžel).


3 • Kreativní "práce" v novém diáři...

následuje hned poté. Nalepím si do diáře rozdělovníky, k narozeninám a svátkům, nalepím odpovídající samolepky - ikonky. Vizuálně mi pomůžou se v jednotlivých týdnech rychle zorientovat v tom, kteří oslavenci jsou pro mě důležití tak, že jim chci opravdu popřát. Všechny aršíky se samolepkami, které chci používat, si připravím do zadní kapsy v diáři. Na nástěnku vizí a 108 cílů potřebuju obvykle větší klid a trvají mi delší dobu, a tak je nechávám až na leden (podrobněji se o nich ještě rozepíšu).


Na facebooku jsem ulovila fotku "knihovny" - to je přehled přečtených knih - kterou si v diáři vytvořila Šárka Lanková. S jejím svolením ji zveřejňuji jako jednu z mnoha variant, jak si zapisovat přečtené knížky během celého roku. Pokud si na takové výtvarné ztvárnění netroufnete, mrkněte na konec diáře, je tam super stránka, kterou můžete pro přečtené knihy využít. (Já sama si nejspíš vytvořím seznam přečtených knih po vzoru Šárky. Tipy na využití ročního přehledu vám v nejbližší době sepíšu).


zpět na přehled příspěvků
copyright © 2024 MŮJ DIÁŘ Tereza Boucká | design by 
Greatex
bookchevron-downchevron-rightmenu-circlecross-circle
Hlídací pes Jakmile produkt naskladním, přijde vám e-mail. Stačí mi zanechat vaší e-mailovou adresu.