moje výzva: potrava pro duši

Když jsem na jaře loňského roku přemýšlela nad tím, čím obohatit můj.diář 2022, napadla mě celoroční výzva, která vás každý měsíc donutí...
- na chvilku zpomalit a v klidu popřemýšlet nad tématem,
- vzít si alespoň jednou za čas ty barevný tužky nebo linery do ruky,
- věnovat se chvilku sám nebo sama sobě.

Na květnovou diářovou výzvu jsem měla vážně moc krásný reakce v instagramových zprávách...


Potrava pro duši... tak říkám tomu, co potřebuje moje duše, aby byla spokojená. Její potřeby se v průběhu života samozřejmě mění - dřív jsem potřebovala čas od času protancovat celou noc. Jindy to byly hodiny a hodiny v lese a na horách, v tichosti, společně s mým tehdy ještě štěňátkem, fenkou Airou. Potrava pro mou duši je rozhodně taky "hrabání se v hlíně" a pěstování všemožné zeleniny na mé kdysi panelákové balkonové zahrádce z palet. Tam jsem s přehledem dokázala vypěstovat úrodu keříkových rajčat, papriky, ředkvičky i hlávkové saláty. Teď, při dvou dětech, mé duši postačí třeba pět minut ve sprše, čerstvě povlečené ložní, vůně dozrávajícího obilí, nově nalakované nehty na nohou a nebo deset minut o samotě venku na schodech naší malé chaty v Jeseníkách, kde jen sedím, dívám se kolem a poslouchám vítr.

Výzva na květen zní: sepiš si v diáři svůj vlastní seznam "potravy pro duši" - tedy toho, co ti pokaždé vykouzlí úsměv na tváři. Toho, co ti zlepší den blbec. Toho, co děláš opravdu rád nebo ráda, u čeho vypneš a všechny myšlenky odplynou do neznáma. K tomuto seznamu se můžeš v průběhu roku vracet a připisovat další a další věci.


Tvůj diář není jen sešit na úkoly. Každý měsíc mám pro tebe připravenou malou výzvu. Už čtyři z nich máme za sebou. Zúčastníš-li se v tomto roce výzvy alespoň 9x z celkových 12, máš šanci vyhrát samolepkové předplatné na celý rok 2023. Losovat budu tři výherce. Podmínky účasti:

  • tvůj příspěvek s fotkou tvého seznamu přidej na instagram kdykoliv v průběhu května až do neděle 5. června,
  • na fotce označ @mujdiar a přidej hashtag #mujatecka, jedině tak tě totiž najdu (tvůj instagramový účet musí být veřejný).
zpět na přehled příspěvků
copyright © 2024 MŮJ DIÁŘ Tereza Boucká | design by 
Greatex
bookchevron-downchevron-rightmenu-circlecross-circle
Hlídací pes Jakmile produkt naskladním, přijde vám e-mail. Stačí mi zanechat vaší e-mailovou adresu.