můj host: duben 2022

Duben nás všechny přivítal doslova aprílovým počasím, že? Jako kdyby nám chtěl naznačit, abychom zase trochu zpomalili a zamysleli se nad tím, jestli jsme nepřepálili start. I výzva v diáři nás vrací na začátek a ptá se - už máš svých 108 cílů pro tento rok? Pokud ne, nevadí, třeba ti bude inspirací právě tenhle článek!

Mým hostem pro tento měsíc je máma roku.

Ne, to není titul z lifestylového časopisu ani výherce celostátní soutěže, ale úžasná a skvělá...

Markéta - @marketa_je_mamaroku!

Markét je, mimo jiné, úžásná fotografka. Její práci můžete najít na Instagramu @briarga_photography, na webu i na Facebooku.

P.S. Ještě má pár volných termínů!


Ahoj,

jsem Markéta. Mám 3 děti, 5 psů, kočku, agamu, rybičky a jednoho bláznivýho manžela. A taky jsem fotografka.

Občas se mi někdo ptá, jak vše zvládám. Důležité je správné plánování, s nímž mi nejlépe pomáhá Můj diář!

Za svůj život jsem vyzkoušela několik diářů. V každém jsem si našla něco, co mi plánování usnadňovalo, ale žádný neobsahoval vše, co jsem potřebovala.

Už ani nevím, jak jsem na značku Můj narazila, ale pamatuju si, jak jsem projížděla Terčiny videa o tom, co vše diář obsahuje a věděla jsem, že je to diář přímo pro mě!

Své používání diáře jsem rozdělila na čtyři úrovně :). Diář totiž používám jako matka, jako fotografka, jako chovatelka psů a taky - jako 🙂


1. Matka

  • Tady je to asi jasný. Každé mé dítě má minimálně dva kroužky a matkám asi nemusím vysvětlovat, že naplánovat mama taxi taky není vždycky jen tak :). Takže mám na každý týden zapsáno, kdy má které dítě jaký kroužek a samozřejmě si zapisuji i jejich ostatní akce, návštěvy lékařů atd.

2. Fotografka

  • Jako fotografka využívám diář rozhodně nejvíc. Klasické focení si vyznačím do měsíčního přehledu, kterým každý měsíc v roce začíná a pak si do podrobnějšího týdenního plánování píšu podrobnosti. Svatby si napíšu do měsíčního i týdenního přehledu, ale také do ročního přehledu, který je na začátku diáře a pomáhá mi s lepší přehledností, abych věděla, kolik svateb mám.
  • Co je pro mě jako fotografku také velká výhoda, je to, že každý den vím, kdy bude zapadat a vycházet sluníčko. Takže když plánuji focení měsíc dopředu, vím jaký orientační čas focení mám klientům říct.
  • Na konci každého měsíce jsou volné stránky a tam si vedu takové svoje soukromé účetnictví, plus si tam píšu seznamy, komu mám vyvolat fotky.

3. Chovatelka psů

  • V diáři si značím nejenom to, kdy má jít který pes na očkování, ale i kdy mi která fenka začal hárat. V případě, že budeme mít štěňátka, si poznamenávám také různá vyšetření a po jejich narození si zapisuji, kolik je jim kdy týdnů. To abych měla lepší přehled, kdy a jak je krmit.

Také mám v diáři všechna jejich vyšetření, odčervování, návštěvy jejich budoucích majitelů, a tak dále :).


4. JÁ

  • sice to píšu jako poslední bod, ale vlastně by to měl být první bod u všech. Občas nevím, kde mi hlava stojí a propadám zoufalosti. Proto je opravdu hodně důležité myslet také sama na sebe, protože přece i v letadle musíme nasadit kyslíkovou masku jako první sobě a i rodina funguje líp, pokud má v pohodě maminku :).
  • Přiznám se, že tohle jsem ale nejlíp vytunila až díky Terce a jejím návykům. Každý měsíc má na začátku jednu volnou stránku, kterou já využívám tak, že si tam napíšu mé 4 návyky, které jsem se rozhodla pravidelně plnit a za každý den, když je vyplním, si políčko barevně odškrtnu. U mě to jsou zatím ranní studená sprcha, samostudium angličtiny, čtení si a 3x týdně běh. Časem bych ráda přidala ještě jógu :).

Plánovala jsem si, jak budu mít diář krásný jako na Instagramu, plný obrázků a samolepek, ale zvládám si zatím jen všechno barevně zvýrazňovat :). Každá barva má ale svůj význam. Každé pondělí si napíšu úkoly, které chci splnit, a další týden si barevně zvýrazňuji, jak jsem byla úspěšná. Pokud jsem to nezvládla, přepíšu je ještě na další týden. Důležité je dávat si reálné cíle :).

V diáři mimo jiné miluji i vision board a 108 cílů. Cíle sice nemám ještě všechny dopsané, ale dopisuji postupně a je to úžasný relax a nakopávač do toho jít dál :).

Pro tenhle rok mám spousty plánů a cílů a diář využívám víc než kdykoliv jindy. Teď jsem byla 2 týdny pryč, další týden nemocná, na diář nebyl čas a můj život se proměnil v totální chaos. Pro někoho to je možná banalita, pro mě je diář nejlepším kámošem a důležitým pomocníkem, aby vše fungovalo, jak má :).

Terku strašně obdivuju, jak do toho dává celé své srdce a naprosto diářům důvěřuje. Já díky ní konečně našla diář, který rozhodně nehodlám už nikdy měnit 🙂 Děkuji!

zpět na přehled příspěvků
copyright © 2024 MŮJ DIÁŘ Tereza Boucká | design by 
Greatex
bookchevron-downchevron-rightmenu-circlecross-circle
Hlídací pes Jakmile produkt naskladním, přijde vám e-mail. Stačí mi zanechat vaší e-mailovou adresu.